تبخند
این صندل رسوایی، نطقیست ته کفشم!۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

آدم های بدون سر

شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴ ب.ظ
والادیمر کازانوفسکی، کارتونیست اوکراینی، مجموعه آثاری دارد با موضوع  «سر» که در آن آدم ها بدون سر تصویر شده اند. او درباره این آثارش گفته بود: «دنیایی که وقتی مغزها در آن کوچک می شوند دیگر سرها دلیلی برای وجود داشتن ندارند...»

من ژاپنی نیستم!

پنجشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹ ب.ظ
دو ماه است در کارگاه درودگری فنی و حرفه ای شرکت می کنم و تا الان چیزهای خیلی خفنی مثل قاب عکس، جعبه دستمال کاغذی، چهارپایه، چوب سیگار و از این چیزها ساخته ام. هر روز صبح یک ربع به هشت صبحانه خورده نخورده جلوی در کارگاه روی جدول می نشینم سیگار می کشم و منتظر می مانم تا مربی ساعت هشت و ربع بیاید در را باز کند. تنها کسی که هر روز و آن وقت می آید منم. یک بار یکی از بچه ها پرسید چرا زود میای؟ گفتم دولت برای آموزش هر نفر در این رشته طی این پنج ماه حدود 800 هزار تومان هزینه می کند. با احتساب حداقل دو برابر شدن قیمت چوب و چسب و ابزار و بقیه هزینه ها می شود 1میلیون و 600 هزارتومان. اگر هر روز نیایم یا دیر برسم فکر می کنم جای یک نفر دیگر را اشغال کرده ام و عذاب وجدان می گیرم!
نمی دانم باو می کنید یا نه اما گاهی خودم را هم با این حرف ها دست می اندازم!

پژمان

پنجشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۰۴ ب.ظ

عطا یک جوجه مرغ دارد. قبل از اینکه جنسیتش مشخص شود اسم پژمان را برایش انتخاب کرد! یکی دو ماهی می شود برایش قفس قناری خریده و گوشه اتاق ازش نگهداری می کند و نگران است که تا چند وقت دیگر که جوجه بزرگتر  می شود و دیگر نمی تواند از در قفس خارج شود چکارش کند. دیروز بهم گفت چند هفته دیگر پژمان را به من می دهد تا ازش نگهداری کنم. بهش گفتم دربرابر تغییر عادت های روزمره زندگی ام به شدت موضع می گیرم و فعلا آماده نیستم عضو جدیدی در خانواده بپذیرم و سر آخرین جوجه ای هم که داشتم چقدر ناراحت کننده از بدنش کَنده شد و من نتوانستم چیزی بگویم چون بچه همسایه کوچک بود و ظریف بود و نحیف بود!